Yorgunluk ve Uykululuk Halinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Herşeyin Başı Sağlık...
Erbug
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
Mesajlar: 1605
Kayıt: 25 Eyl 2017, 02:54
Teşekkür etti: 1633 kere
Teşekkür aldı: 9023 kere

Yorgunluk ve Uykululuk Halinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Mesajgönderen Erbug » 17 Mar 2018, 02:34

Yorgunluk ve Uykululuk Halinden Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Yorgunluk ve sürekli uyku hali zaman zaman kapımızı çalan bir durum olarak bilinmektedir. Bu durumu sık olarak yaşamamak için neler yapacağınızı öğrenmek istemez misiniz?

Yorgunluk ve uykululuk halinden kurtulmak için neler yapabilirsiniz?

*Yeterli uyumamanız sizi sürekli yorgun ve bitkin bırakır. Bunun doğal bir sonucu olarak da normal uyku saatiniz haricinde de sık sık uyumak istersiniz. Buna engel olmak için uyku düzeninizi belirli bir düzende gerçekleştirme yoluna gitmeniz önerilmektedir.

*Uyku apnesi de uykusuzluk çekmenize neden olur. Uyku apnesi sizi zaman zaman uykunuzdan uyandıran bir durum olarak bilinmektedir. Uykunuzdan uyanma hali kısa aralıklarla gerçekleşse de gece boyu devam edecek bir durum olduğu için sizi uykusuz bırakacaktır. Bu durumun önüne geçmek için kilo verebilir ya da sigarayı bırakabilirsiniz.

*Çok az yemek yemek ya da sağlıksız besinlerle beslenme sonucunda uyku hali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle sağlıklı beslenmeniz önerilmektedir.

*Anemi de sizi sürekli uyutan nedenler arasındadır. Kansızlık özellikle bayanlarda en sık rastlanan durumlardandır. Bunun için demir içerikli besin tüketimlerinde bulunmak ya da demiri hap olarak tüketmek gerekmektedir.

*Depresyon hali genel olarak duygusal bir bozukluk olarak görülse de sürekli uyku isteği ve iştahsızlık da depresyon belirtileri arasında yer almaktadır.

*Hipotiroidizm de sizi sürekli halsiz bırakıp uyutan sebepler arasında yer almaktadır.

*Vücuda aşırı kafein yüklemesi yapmakta kalbinizi ve uyanıklık hormonlarını beklediğinizden fazla uyaracağı için sizi yorgun ve bitkin biri yapabilmektedir.

*Kimi zamanda idrar yolu enfeksiyonları vücutta fiziksel olarak belirti göstermese de fazla uyku isteğinin olması idrar yolu enfeksiyonuna yakalandığınızı belli eder.

*Şeker hastalarında da yorgunluk ve uykululuk hali görülmektedir.
UYARI:
Paylaştığım Mp3 ve Albümler tanıtım amaçlı olup, indirenler tarafından 24 saat içerisinde silinmelidir.
Aksi bir durumda forum varbiraz ve şahsım sorumlu tutulamaz.

“Sağlık” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir